Öğrenci öğretmenini öldürdü

Öğrenci öğretmenini öldürdü

İspanya'nın Barcelona kentindeki bir okulda, 13 yaşındaki bir öğrenci Tatar yayı ve kama kullanarak bir öğretmeni öldürdü, 4 kişiyi yaraladı.

Yerel basındaki haberlere göre, bu Sabah 13 yaşındaki erkek bir ortaokul öğrencisi sınıfta İspanyolca öğretmenine önce Tatar yayı ile ok attı, daha sonra kama ile saldırdı.Katalonya polisi ve görgü tanıkları, saldırgan öğrencinin aynı sınıfta öğrenci olan edebiyat öğretmeninin kızına da Tatar yayı saldırdığını, gürültüleri duyarak yan sınıftan gelen sosyal bilimler öğretmenini de kama darbeleriyle yaraladığını belirtti.

Başka bir öğretmenin yerine geçici olarak gelmişti

Göğsünden yara alan sosyal bilimler öğretmeninin hayatını kaybettiği bildirildi. Ölen erkek öğretmenin birkaç hafta önce geçici olarak başka bir öğretmenin yerini doldurmak için okula başladığı açıklandı. Başka bir sınıfa giren ve bir öğrenciye daha saldıran 13 yaşındaki öğrencinin daha sonra yakalanarak polise teslim edildiği ifade edildi.

"Tüm öğretmenleri öldüreceğim"

Yaralıların sağlık durumunun çok ciddi olmadığı, hayati tehlikeleri bulunmadığı bilgisi verildi. Psikolojik sorunları olduğu açıklanan saldırgan öğrencinin sınıf arkadaşlarına bir süredir "Tüm öğretmenleri öldürüp, intihar edeceğim" dediği bildirildi.

Olay sırasında bazı öğretmenlerin öğrencilerin güvenliği için sınıf kapılarını kapatıp kimsenin çıkmasına izin vermediği kaydedildi. Saldırı anında ve sonrasında bazı öğrencilerin sinir krizi geçirdiği, bazılarının okuldan kaçtığı aktarıldı. 

Görüntülenme : 235 Yayınlanma Tarihi: 20/04/2015 15:56:19

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin