OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır?

Ülkemizde yaşanan orman yangınları nedeniyle TEMA Vakfı tarafından başlatılan fidan kampanyası için herkes seferber oldu. Yanan ağaçların yerine fidan dikilmesi için başlatılan kampanyaya binlerce kişi katılım sağlıyor. Peki, OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır? İşte fidan bağışı hakkında tüm detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2021 12:37
Değiştirme Tarihi: 30.07.2021 12:37
OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır?

Fidan bağışı nasıl yapılır sorusunun yanıtı, TEMA Vakfı tarafından başlatılan kampanya sonrası birçok vatandaşın dikkatini çekti. Türkiye'de meydana gelen birçok orman yangını sonrasında doğa gönüllüleri yanan ağaçların yerine fidan bağışında bulunmak istiyor. Peki, OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır? İşte tüm detaylar.

TEMA VAKFI BAĞIŞ KAMPANYASI NASIL YAPILIR? 

TEMA Vakfı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

"Ülkemizde çıkan orman yangınları sebebi ile zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için 30 Temmuz saat 12:00'da kampanyamızı başlatıyoruz."

Kampanyaya katılım "www.tema.org.tr" internet adresinden gerçekleşecek. Fidan Birim Bedeli 13 TL (En az 3 adet Fidan Bağışı ile işlem başlatılabilir.)

Bu sayfada karşınıza çıkan "Bağış Yap" ekranına tıklayarak fidan bağışını yapabilirsiniz.

TEMA FİDAN BAĞIŞI İÇİN TIKLAYINIZ

TEMA VAKFI GÖNÜLLÜSÜ NASIL OLUNUR? 

Vakfın internet sitesinde yer alan bilgiler şöyle;

Vakfımız çalışmalarını 81 ilde, 900 bini aşkın gönüllümüzün desteğiyle sürdürüyor. Ancak, doğal varlıkları korumak için daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Yaparız, yeter ki gönüller bir olsun!

Gönüllümüz olmak için;

Gönüllü formumuzu online olarak doldurabilir ve kredi kartınız aracılığıyla gönüllülük bağışınızı anında gerçekleştirebilirsiniz.

Gönüllü formumuzu bilgisayarınıza indirerek çıktısını alabilir, gönüllülük bağışınızı havale / EFT aracılığıyla aşağıda paylaştığımız banka hesaplarımıza gerçekleştirerek gönüllü formunuzu ve dekontunuzu e-posta olarak gonullu@tema.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Gönüllülük bağışı;

0 - 13 yaş aralığında iseniz 10 TL’dir. 14 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

14 - 24 yaş aralığında iseniz 10 TL’dir. 25 yaşına geldiğinizde gönüllülük kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.

25 yaş ve üzeri iseniz 30 TL’dir. 25 yaş ve üzeri gönüllülük ömür boyudur.Gönüllülük kayıt işlemlerinizin tamamlanmasının ardından gönüllü kartınızve rozetiniz, 30 gün içerisinde adresinize gönderilecektir.

SMS BAĞIŞI NASIL YAPILIR? 

TEMA Vakfı, 28 yıldır toprak odaklı çalışmaların yanı sıra, başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine doğa eğitimleri veriyor. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında her yıl okul öncesinden lise eğitimine kadar her yaştan yüz binlerce çocuğun katılımıyla ücretsiz doğa eğitimleri gerçekleştiriliyor.

Dileyen herkes 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek TEMA Vakfı’nın çocuklara yönelik doğa eğitimlerine 10 TL katkıda bulunabilecek. Bir çocuğun doğa eğitimlerinden faydalanabilmesi için gerekli tutar 10 TL. Yani her SMS bir çocuğun daha doğa eğitimi alması demek.