Oğlunun iç organlarının çalındığını düşünen baba 2 saat boyunca cansız bedeniyle kaldırımda oturdu

2 yaşındaki Osama Muhammet, 22 Haziran günü evlerinin önünde bulunan süs havuzunda boğularak hayatını kaybetti. Küçük çocuğun ölümünün şüpheli bulunması üzerine cumhuriyet savcısı otopsi yapılmasına karar verdi. 29 yaşındaki baba, otopsinin ardından oğlunun naaşını almak için geldiği adli tıp kurumunda, oğlunun bedeni üzerinde gördüğü otopsi izlerini yanlış anlayıp organların çalındığını düşünerek  Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne gelerek kaldırımda yaklaşık 2 saat boyunca oturdu. Salih, polis ekiplerin uzun uğraşları sonucu ikna edildi.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 14:04
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 14:04
Oğlunun iç organlarının çalındığını düşünen baba 2 saat boyunca cansız bedeniyle kaldırımda oturdu

2 yaşındaki Osama Muhammet, evlerinin yakınındaki süs havuzunda boğularak can verdi.

Ölümün şüpheli olarak değerlendirilmesi üzerine Cumhuriyet savcısı tarafından otopsi kararı verildi.

Otopsinin ardından 2 yaşındaki Osama Muhammet'in cansız bedeni Bursa Adli Tıp Kurumu'nda baba Muhammet Salih'e teslim edildi. Minik Osama'nın ölüm nedeni kesin olarak boğularak ölmüştü.

Baba Muhammet Salih, oğlunun bedeni üzerindeki otopsi izlerini görünce sinirlendi ve oğlunun iç organlarının çalındığını düşündü.

Ardından oğlunun cansız bedenini de kucaklayarak Osmangazi ilçesi, Sırameşeler Mahallesi’nde bulunan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne geldi.

Muhammet Salih, burada durumu anlatırken tansiyon bir anda yükseldi. Tansiyon yükselince de polis ekiplerine haber verildi. 

Polis ekipleri yanlarındaki tercüman aracılığıyla Muhammet Salih ile iletişime geçti ve durumu izah etmeye çalıştı. Ancak dernek kapısı önünde oturan Muhammet Salih bir türlü ikna olmadı.

Bunun üzerien araya Salih'in yakınları girdi ve sonunda onu ikna etmeyi başardılar. Muhammet Salih, defin işlemleri için dernekten ayrılarak, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gitti. Osama Muhammet, Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: DHA