Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? | Kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Ocak ayı kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağıyla ilgili binlerce vatandaşın sorgulaması sürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle iş yeri kapanan birçok kişinin başvurduğu kısa çalışma ödeneğiyle tarih araştırması sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay 5 aralık yatırılan kısa çalışma ödeneğinin bu ay ne zaman yatacağı merak edildi. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2021 10:18
Değiştirme Tarihi: 27.01.2021 10:18
Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? | Kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza giren kısa çalışma ödeneğiyle ilgili birçok kişi tarih araştırması yapmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrası iş yeri kapanan veya iş olmaması sebebiyle dükkanını kapatıp çalışanlarına KÇÖ bağlayan birçok kişi, yeni ayda kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırıldığını bildirmişti.

“Aralık Ayına İlişkin Ödemeler 5 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak” Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yapmıştı.

Ocak ayı ödemelerinin de şubat ayının ilk haftasında yapılması ön görülüyor.

e-Devlet üzerinden Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor. Aşağıda bulunan linke tıklayıp e-Devlet'e giriş yapabilirsiniz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI-TIKLAYINIZ

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE KADAR?

Kısa çalışma ödeneği maaşın yüzde 60'ı kadar oluyor. En düşük ödenek brüt asgari ücrete göre belirleniyor. En yüksek ödenek ise brüt asgari ücretin yüzde 150'si kadar oluyor. Buna bağlı olarak Kısa çalışma ödeneği de Asgari ücret ile birlikte arttı.

En düşük Kısa Çalışma Ödeneği: 2.146,50 TL

En yüksek Kısa Çalışma Ödeneği: 5.366 TL