Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? | Kısa çalışma ödeneği sorgulama

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımızda yer eden kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı, birçok vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ocak ayı kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarihle ilgili, Bakan Selçuk tarih verdi. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2021 16:26
Değiştirme Tarihi: 03.02.2021 16:26
Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? | Kısa çalışma ödeneği sorgulama

Ocak ayı kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı, maaşlarının yatmasını bekleyen birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayında yatacak olan kısa çalışma ödeneğiyle ilgili vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı.

OCAK AYI KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Şubat'ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını belirtti. Selçuk, "İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız." ifadesini kullandı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA

Normal şartlar altında işsizlik ödeneği ya da iş kaybı tazminatı ile benzer bir niteliğe sahip olan kısa çalışma ödeneğinin, E-Devlet üzerinden “İşsizlik Ödeneği/İş Kaybı Tazminatı Sorgulama” ekranı ile görüntülenebilmektedir. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN