Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarih verdi...

Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak sorusunun yanıtını merak eden birçok vatandaş, internet üzerinden konuyu araştırmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayı kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarihi yaptığı duyuruyla birlikte açıkladı. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2021 12:09
Değiştirme Tarihi: 31.01.2021 12:09
Ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarih verdi...

Ocak ayı kısa çalışma ödeneği için geri sayım başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan birçok vatandaşın faydalandığı kısa çalışma ödeneğinin bankalara yatacağı tarih, Bakan Zehra Zelçuk tarafından yapılan açıklamayla belli oldu. Peki, ocak ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte o tarih.

OCAK AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Şubat’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, "İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız" dedi.