O yasak haftaya kalkacak

O yasak haftaya kalkacak

Kredi kartı taksit sayısında yeni düzenleme hayata geçiriliyor. Market alışverişinde kaldırılan taksit imkanı yeniden getirilecek...

Müjdeyi Başbakan Yardımcısı Nurettin Vanikli verdi. Bune göre kredi kartı taksit sayısında düzenlemeye gidilecek. Uygulamanın gelecek hafta yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yeni uygulama ile birlikte daha önce market alışverişlerinde getirilen taksit yasağı kaldırılacak. Böylece market alışverişleri 3 taksite yayılabilecek. Yürürlükte olan uygulamaya göre cep telefonu, restoren, akaryakıt ve gıda harcamalarının taksitlendirilmesi yasak...

Elektronik, mücevher, telekomünikasyon 6, beyaz eşya ve mobilyada ise  9 taksit yapılıyor. Yeni düzenlemenin ardından bu sayı da artacak.

Uygulama ile piyasa rahatlayacak
Yeni uygulamanın amacı döviz açığına yol açmadan iç piyasayı rahatlatmak. Piyasanın canlandırılması noktasında yerli ürünlerin teşviği de dikkate alınarak, ithalatı ve cari açığı artırmayacak şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısı artırılacak.

Bu sayede ticareti, alışverişi hareketlendirecek bir adım atılmış olacak. Ancak ithalata dayalı mal ve hizmetlerin tüketilmesinde bireysel kredi çerçevesinde bu genilmee uygulanmayacak.

Görüntülenme : 2458 Güncelleme Tarihi: 20/09/2016 15:59:38
Yayınlanma Tarihi: 20/09/2016 10:47:53

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin