O ülkede akıl almaz olay! Ölümünü canlı yayınlayacak...

Fransa'da ölümünü canlı olarak yayınlayacağını duyuran 57 yaşındaki Alain Cocq herkesi şaşkınlığa uğrattı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, ötanazi talebini reddettiği ölümcül hastalığı olan Alain Cocq, ölümünü sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınlayacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 17:30
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 17:30
O ülkede akıl almaz olay! Ölümünü canlı yayınlayacak...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ötenazi talebinde bulunan Alain Cocq, ölümünü sosyal medya üzerinden yayınlayacağını belirtti. Atardamar duvarlarının birbirine yapıştığı nadir bir hastalığa sahip olan Cocq, ölümcül hastalığı olan ve istekleri doğrultusunda ölmelerine izin verilemeyen hastaların durumuna dikkat çekmek için bunu yapacağını belirtti.

CANLI YAYINDA FİŞİNİ ÇEKECEK

Cocq'un tüm tedavileri reddettiğini, yiyecek ve içecek de tüketmeyeceğini belirtildi.  Atardamar duvarlarının birbirine yapıştığı nadir bir hastalığı olan Alain Cocq, bir haftadan az bir zamanının kaldığını ve ölümünü yarın sabah sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınlayacağını söyledi.

MACRON'A METKUP GÖNDERDİ

Cocq’un, kendisine huzur içinde ölmesini sağlayacak bir madde verilmesini sorduğu bir mektubu Macron’a gönderdiği, ancak Macron’un " Bu kabul edilemez. Fransız yasaları altında buna izin verilmez" ifadeleriyle kendine cevap verdiğini açıkladı. Cocq’un, Fransa’daki ölümcül hastalığı olan ve istekleri doğrultusunda ölmelerine izin verilemeyen hastaların durumuna dikkat çekmek için bu yola başvurduğunu ifade etti.