O Ses Türkiye finalisti Uygar Erdoğan kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye finalisti Uygar Erdoğan kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 22:21 | Değiştirme Tarihi: 15.02.2020 20:09

Uygar Erdoğan, O Ses Türkiye finalistlerinden biri. Beyaz’ın takımında yer alan Uygar Erdoğan, O Ses Türkiye finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Uygar Erdoğan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşandı. 17 yarışmacı arasında yer alan Beyaz’ın takımında yarışan Uygar Erdoğan, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele etti ve finalist olarak adını yazdırmayı başardı. İzleyiciler, program öncesinde Uygar Erdoğan kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Uygar Erdoğan hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI UYGAR ERDOĞAN KİMDİR?

Uygar Erdoğan, aslen Sivaslı, 26 yaşında ve O Ses Türkiye’ye Ankara’dan katılıyor. Çok küçük yaşlardan beri türkü söyleyen ve bağlamaya çalmaya başlayan yarışmacı, Avrupa’da sahne alıyor. O Ses Türkiye Kör seçmelerde “Çeke Çeke” şarkısı ile bütün jüri üyelerini döndüren Uygar Erdoğan, Beyazıt Öztürk’ü seçti.

Bir sonraki turda Takım için düelloda Elif Tunç ile sahne aldı. “Demmi Demmi” şarkısını söyleyen ikili arasından Beyaz tarafından sonraki tura geçirildi.

Çarpraz düellolarda ise Uygar Erdoğan’nın rakibi Velican Kaya ve Nilüfer Tütüncü oldu. Bu turda “Sakın Cahilin Yanına”  ile sahne alan Uygar Erdoğan, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Uygar Erdoğan’ın rakibi Murat Boz’un takımından Meral Büşra Nur Doğan oldu. Ve izleyicilerden yüzde 53 oy alarak yarı finale yükseldi.

Uygar Erdoğan, O Ses Türkiye yarı finali ilk turunda "Ahirim Sensin" adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansı ile halk oylaması sonucunda 2. tura yükseldi. Uygar Erdoğan, bir kez daha sahne alarak "Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım" adlı şarkı ile performans sergiledi. Bu turda ise 3 kişi arasından O Ses Türkiye finalisti olmayı başardı.