O Ses Türkiye finalisti Turgut Çıngı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Turgut Çıngı, O Ses Türkiye finalistlerinden biri. Murat Boz’un takımında yer alan Turgut Çıngı, O Ses Türkiye finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Turgut Çıngı kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 20:24
Değiştirme Tarihi: 15.02.2020 20:26
O Ses Türkiye finalisti Turgut Çıngı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşandı. 17 yarışmacı arasında yer alan Murat Boz’un takımında yarışan Turgut Çıngı, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele etti. Başarılı yarışmacı, zorlu canlı yayın performansı sonrasında O Ses Türkiye finalisti olmayı başardı. Bunun sonucunda program öncesinde Turgut Çıngı kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Turgut Çıngı hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI TURGUT ÇINGI KİMDİR?

Turgut Çıngı, yarışmaya Antalya’dan katılıyor. Müzisyenlik yapan başarılı yarışmacı 25 yaşında. Turgut Çıngı, Murat Boz’un takımı ile yarı finale yükselmeyi başardı.Turgut Çıngı, O Ses Türkiye kör seçmelerde “Trenler” şarkısıyla sahne aldı. Bütün jüri üyelerini döndüren başarılı yarışmacı, O Ses Türkiye’de yoluna Murat Boz ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Mehmet Tokalı ile düello yaptı. “Sensiz Olmuyor” şarkısını söyleyen Turgut Çıngı, Murat Boz’un sonraki tura geçirdiği yarışmacı oldu.

Çarpraz düellolarda ise Turgut Çıngı’nın rakibi Orhun Kerem Çıdırlı oldu. Bu turda “Gemiler” şarkısı ile sahne alan Turgut Çıngı, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Turgut Çıngı’ın rakibi Beyaz’ın takımında yer alan Mikail – Alican – Cihan üçlüsü oldu. Bu turda yüzde 52 oy alan Turgut Çıngı yarı finale yükseldi.

Turgut Çıngı, O Ses Türkiye yarı final ilk turunda "Adını Sen Koy" şarkısını seslendirdi. Performansı onu 2. tura çıkardı. Sonraki turda ise Eyüp Sultan Aylar, "Beni Yak" şarkısını seslendirdi. Yaptığı taklitler ile herkesi güldürmeyi de başaran Eyüp Sultan Aylar, güçlü sesi ile adını O Ses Türkiye finaline yazdırmayı başardı.