O Ses Türkiye yarı finalisti Sofia Saakasvili kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye yarı finalisti Sofia Saakasvili kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 19:55 | Değiştirme Tarihi: 14.02.2020 19:55

Sofia Saakasvili, O Ses Türkiye yarı finalistlerinden biri. Murat Boz’un takımında yer alan Sofia Saakasvili, O Ses Türkiye yarı finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Sofia Saakasvili kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanacak. 17 yarışmacı arasında yer alan Murat Boz’un takımında yarışan Sofia Saakasvili, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele edecek. İzleyiciler, program öncesinde Sofia Saakasvili kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Sofia Saakasvili hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI SOFIA SAAKASVİLİ KİMDİR?

Sofia Saakasvili, yarışmaya Tiflis’ten katılıyor. Aslen Gürcü olan Sofia Saakasvili, 24 yaşında. Annesi de ünlü bir şarkıcı olan Sofia Saakasvili, çocukluğunda bu yana şarkı söylüyor. Kendisin de Gürcistan’da ünlü olduğunu söyleyen yarışmacı, bir Türk şarkı dinledikten sonar Türkçe öğrenmeye karar vermiş. Ve devamında O Ses Türkiye’ye katılmaya karar vermiş. Gürcistan’da ses yarışmasına katılıp 2. olmayı başarmış. Başarılı yarışmacı, Murat Boz’un takımı ile yarı finale yükselmeyi başardı.

Sofia Saakasvili, O Ses Türkiye kör seçmelerde “Bang Bang” şarkısıyla sahne aldı. Bütün jüri üyelerini döndüren başarılı yarışmacı, O Ses Türkiye’de yoluna Murat Boz ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Adil Umarov ile düello yaptı. “Part Time Lover” şarkısını söyleyen Sofia Saakasvili, Murat Boz’un sonraki tura geçirdiği yarışmacı oldu.

Çarpraz düellolarda ise Sofia Saakasvili’ın rakibi Seda Sayan’ın takımında yer alan Anıl Atak oldu. Bu turda “Listen” şarkısı ile sahne alan Sofia Saakasvili, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Sofia Saakasvili’ın rakibi Hadise’nin takımından Emre Sönmezler oldu. Bu turda yüzde 57 oy alan Sofia Saakasvili yarı finale yükseldi.