O Ses Türkiye yarı finalisti Hayri Kasaç kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye yarı finalisti Hayri Kasaç kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 19:37 | Değiştirme Tarihi: 14.02.2020 19:37

Hayri Kasaç, O Ses Türkiye yarı finalistlerinden biri. Hadise’nin takımında yer alan Hayri Kasaç, O Ses Türkiye yarı finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Hayri Kasaç kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanacak. 17 yarışmacı arasında yer alan Hadise’nin takımından olan Hayri Kasaç, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele edecek. İzleyiciler, program öncesinde Hayri Kasaç kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Hayri Kasaç hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI HAYRİ KASAÇ KİMDİR?

Hayri Kasaç, yarışmaya Mardin’den katılıyor. Hayri Kasaç, O Ses Türkiye yarışmasına katılmak için başvuruyu yanlışlıkla MasterChef Türkiye’ye yapan ve kabul edilen Hayri Kasaç, 12 senedir profesyonel olarak sahne alıyor. Genelde Mardin ve çevresinde sahne alan başarılı yarışmacı, Hadise’nin takımı ile yarı finale yükselmeyi başardı.

Hayri Kasaç, O Ses Türkiye kör seçmelerde “Keklik Gibi” şarkısıyla sahne aldı. Bütün jüri üyelerini döndüren başarılı yarışmacı, O Ses Türkiye’de yoluna Hadise ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Gürkan Kömürcü ile düello yaptı. “Allı Turnam” şarkısı ile söyleyen Hayri Kasaç, Hadise’nin sonraki tura geçirdiği yarışmacı oldu.

Çarpraz düellolarda ise Hayri Kasaç’ın rakibi Beyaz’ın takımından Bertin Yıldız oldu. Bu turda yüzde 52 oy alan Hayri Kasaç, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Hayri Kasaç’ın rakipleri; Murat Boz’un takımından Emir Ertal ve Beyazıt Öztürk’ün takımından Soner Kıp oldu. Bu turda Soner Kıp ile aynı oranda oy alarak birlikte yarı finale yükseldiler.