O Ses Türkiye finalisti Eyüp Sultan Aylar kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye finalisti Eyüp Sultan Aylar kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 20:38 | Değiştirme Tarihi: 15.02.2020 20:18

Eyüp Sultan Aylar, O Ses Türkiye finalistlerinden biri. Hadise’nin takımında yer alan Eyüp Sultan Aylar, O Ses Türkiye finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Eyüp Sultan Aylar kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşandı. 17 yarışmacı arasında yer alan Hadise’nin takımında yarışan Eyüp Sultan Aylar, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele ettiler. O Ses Türkiye finalisti olarak adını yazdırmayı başaran Eyüp Sultan Aylar kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırılmaya başlandı. İşte O Ses Türkiye finalisti Eyüp Sultan Aylar hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI EYÜP SULTAN AYLAR KİMDİR?

Eyüp Sultan Aylar, 1989 Kars doğumlu. Evli olan Eyüp Sultan Aylar, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Ege Üniversitesi konservatuvar mezunu olan Eyüp Sultan Aylar, Hadise’nin takımı ile yarı finale yükselmeyi başardı.

Eyüp Sultan Aylar, O Ses Türkiye kör seçmelerde “Aynalar” şarkısıyla sahne aldı. Bütün jüri üyelerini döndüren başarılı yarışmacı, O Ses Türkiye’de yoluna Hadise ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Altay Ali Erim ile düello yaptı. “Hoş Geldin” şarkısını söyleyen ikili arasından Hadise’nin sonraki tura geçirdiği yarışmacı oldu.

Çarpraz düellolarda ise Eyüp Sultan Aylar’nın rakibi Seda Sayan'ın takımında yer alan Zeliha Kendirci oldu. Bu turda “Yarim Yarim” şarkısı ile sahne alan Eyüp Sultan Aylar, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Eyüp Sultan Aylar’ın rakibi Murat Boz’un takımından Şehriban Duman oldu. Bu turda yüzde 52 oy alan Eyüp Sultan Aylar yarı finale yükseldi.

O Ses Türkiye yarı final ilk turunda Eyüp Sultan Aylar, "Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme" adlı şarkı ile sahne aldı.Bu performansı ile ikinci tura çıkan Eyüp Sultan Aylar, bu turda ise "Karaağaç" şarkısı ile sahneye çıktı. Ve performansı onu O Ses Türkiye finaline çıkardı.