O Ses Türkiye yarı finalisti Ebrahim Esmaili kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye yarı finalisti Ebrahim Esmaili kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 21:11 | Değiştirme Tarihi: 14.02.2020 21:11

Ebrahim Esmaili, O Ses Türkiye yarı finalistlerinden biri. Seda Sayan’ın takımında yer alan Ebrahim Esmaili, O Ses Türkiye yarı finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Ebrahim Esmaili kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanacak. 17 yarışmacı arasında yer alan Seda Sayan’ın takımında yarışan Ebrahim Esmaili, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele edecek. İzleyiciler, program öncesinde Ebrahim Esmaili kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Ebrahim Esmaili hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI EBRAHİM ESMAİLİ KİMDİR?

Aslen İran Azerisi Ebrahim Esmaili, İran’da düğünlerde sahne alıyor. İbrahim Tatlıses’e sesi çok benzetilen başarılı yarışmacı, şarkı sözü yazıp bestelediğini ve yakın zamanda albüm çıkarmayı düşünüyor.  O Ses Türkiye Kör seçmelerde “Haydi Söyle” şarkısı ile bütün jüri üyelerini döndüren Ebrahim Esmaili, Seda Sayan’I seçti.

Takım için düello turunda Deniz Taşkekne ile sahne aldı. “Hangimiz Sevmedik” şarkısını söyleyen ikili arasından Seda Sayan tarafından sonraki tura geçirildi.

Çarpraz düellolarda ise Ebrahim Esmaili’nın rakibi Mislina Yıldırım oldu. Bu turda “Uzun Hava”  ile sahne alan Ebrahim Esmaili, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Ebrahim Esmaili’ın rakibi Murat Boz’un takımından Ali Utku Kösoğlu ile Beyazıt Öztürk’ün takımından Hatice Sezen Medine oldu. Ve yarı finale yükseldi.