O Ses Türkiye yarı finalisti Cem - Cenk Solmaz kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye yarı finalisti Cem - Cenk Solmaz kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 21:32 | Değiştirme Tarihi: 14.02.2020 21:32

Cem - Cenk Solmaz, O Ses Türkiye yarı finalistlerinden biri. Beyaz’ın takımında yer alan Cem - Cenk Solmaz, O Ses Türkiye yarı finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Cem - Cenk Solmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanacak. 17 yarışmacı arasında yer alan Beyaz’ın takımında yarışan Cem - Cenk Solmaz, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele edecek. İzleyiciler, program öncesinde Cem - Cenk Solmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Cem - Cenk Solmaz hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI CEM – CENK SOLMAZ KİMDİR?

Cem - Cenk Solmaz ikiz kardeşler, 23 yaşında. Aslen Tuncelili olan kardeşler İstanbul’da doğup büyümüşler. Yıldız Teknik Sanat Fakültesinde bağlama öğrencisi Cem Solmaz. O Ses Türkiye Kör seçmelerde “Sunam” şarkısı ile bütün jüri üyelerini döndüren Cem - Cenk Solmaz, Beyazıt Öztürk’ü seçti. Takım için düello turunda Furkan Seyitoğlu ile sahne aldı. “Tillilo” şarkısını söyleyen ikili arasından Beyaz tarafından sonraki tura geçirildi.

Çarpraz düellolarda ise Cem - Cenk Solmaz’nın rakibi Fethi Ahmet Fırat ve Burak Kartal oldu. Bu turda “Zalım Felek Onu Çok Görme Bana”  ile sahne alan Cem - Cenk Solmaz, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Cem - Cenk Solmaz’ın rakibi Hadise’nin takımından Elif Ezgi Çalık ile Seda Sayan’ın takımından Seda Yüksel oldu. Ve yarı finale yükseldi.