O Ses Türkiye finalisti Biran Ceren Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye finalisti Biran Ceren Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 20:51 | Değiştirme Tarihi: 15.02.2020 20:12

Biran Ceren Dörter, O Ses Türkiye finalistlerinden biri. Hadise’nin takımında yer alan Biran Ceren Dörter, O Ses Türkiye finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Biran Ceren Dörter kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşandı. 17 yarışmacı arasında yer alan Hadise’nin takımında yarışan Biran Ceren Dörter, O Ses Türkiye finaline kalmak için mücadele etti ve adını finalist olarak yazdırmayı başardı. İzleyiciler, O Ses Türkiye finali öncesinde Biran Ceren Dörter kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye finalisti Biran Ceren Dörter hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI BİRAN CEREN DÖRTER KİMDİR?

Biran Ceren Dörter, 30 yaşında ve yarışmaya Antalya'dan katılıyor. Yaklaşık 10 senedir müzisyenlik yapıyormuş. Biran Ceren, 9 sene önce O Ses Türkiye ilk sezonuna katılmış fakat dönen olmamış. 2 yaşında bir oğlu olduğunu söyleyen yarışmacı, O Ses Türkiye'ye de onun için katılmış.  Kör seçmelerde "Shallow" adlı şarkıyı seslendiren başarılı yarışmacı, Hadise, Murat Boz ve Beyaz'ı döndürmeyi başardı. 

Yoluna Hadise ile devam eden sonraki turda Şahin Çelik ile düello yaptı. “Havana” şarkısını söyleyen ikili arasından Hadise’nin sonraki tura geçirdiği yarışmacı oldu.

Çarpraz düellolarda ise Biran Ceren Dörter’nın rakibi Anastasia Velioğlu ve Meral Büşra Nur oldu. Bu turda “Yağmurlar” şarkısı ile sahne alan Biran Ceren Dörter, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Biran Ceren Dörter’ın rakibi Seda Sayan’ın takımından Yağmur Arslan oldu. Bu turda yüzde 60  oy alan Biran Ceren Dörter yarı finale yükseldi.

O Ses Türkiye yarı finaline adını yazdıran Biran Ceren Dörter, ilk turda sahnede "Cesaretin Var mı Aşka" adlı şarkıyı seslendirdi. Yarı final 2. turuna çıkmayı başaran Biran Ceren Dörter, "Yalnızlık Senfonisi" şarkısını seslendirdiği performansı ile halk oylaması onu O Ses Türkiye finaline adını yazdırdı.