O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? O Ses Türkiye 2021 birincisi kim oldu, kim kazandı? Ödül neydi?

O Ses Türkiye şampiyonu bu akşam canlı yayında belli oldu. Ekim ayında başlayan fenomen yarışmanın jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç oturuyordu. 21 Ocak Cuma gecesi ekrana gelen O Ses Türkiye finalinde on finalist arasında SMS oyuyla kazanan yarışmacı belirlendi. Peki, O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2022 00:55
Değiştirme Tarihi: 22.01.2022 01:04

TV8’in izleyicisine farklı heyecanlar yaşatan yarışma programı O Ses Türkiye’nin şampiyonu bu akşam belli oldu. Onuncu sezonuna giren O Ses Türkiye’de final turuna kalan on yarışmacı arasında SMS oylaması ile kazanan ortaya çıktı. Büyük heyecan ve mücadele içinde geçen O Ses Türkiye finali canlı yayında şampiyon kim oldu? Birincilik ödülü neydi?

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM OLDU?

O Ses Türkiye finalinde on yarışmacı arasında şampiyonu belirlemek için dört kez oylama yapıldı. Final turunda kalan yarışmacılar; Hakkı İlek, Mustafa Açıkgöz, Devrim Seyrek, Anastasiya Budakva, Yunus Emre Çelik, Wafa Benradja, Mert Yenihayat, Yaşam Hancılar, Şevval Ekiz ve Hasan Koçak idi.

 İlk oylamada altı yarışmacı turu geçti. Devrim, Hasan, Hakkı, Mert, Şevval ve Mustafa ilk altıya kaldı.

İkinci turda dört yarışmacı, üçüncü turda ise iki finalist belirlendi. Finale kalan Hasan Koçak ve Devrim Seyrek, şampiyonluk için son kez söylediler. Bu ikili arasında izleyicilerin verdiği SMS oyu ile O Ses Türkiye 2021 şampiyonu Hasan Koçak oldu.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Bu sezon O Ses Türkiye şampiyonu olan yarışmacı, son model bir otomobil sahibi oldu.

HASAN KOÇAK KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021 şampiyonu Hasan Koçak, 23 yaşında ve yarışmaya Erzurum’dan katılıyor. Aslen Artvinli olan Hasan Koçak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde okuyor. O Ses Türkiye’ye 2016’den beri başvuran isim, bu sene yarışmaya katılmaya hak kazandı.

İlgili Sayfalar: Playlist