O Ses Türkiye şampiyonu Dodan Özer kimdir?

O Ses Türkiye şampiyonu Dodan Özer kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 20.03.2017 10:18
Değiştirme Tarihi: 20.03.2017 13:14

O Ses Türkiye'de son şampiyon Dodan Özer oldu. Hadise'nin takımında yer alan Dodan Özer, Hadise'ye O Ses Türkiye'de şampiyonluğu getiren isim oldu.

O Ses Türkiye'de büyük final gerçekleşti. Hadise'nin takımından 3, Gökhan-Hakan'ın takımından 2, Sibel Can'ın takımından ise 1 ismin adını yazdırdığı büyük finalde performanslar izleyenleri ekrana kilitledi. Birbirinden iddialı isimlerin yer aldığı O Ses Türkiye finalinde ilk turun ardından Hadise ve Gökhan-Hakan'ın takımından 2'şer isim ikinci tura kalmayı başardı. Cihangir ve Burhan ise finalin ilk turunda yarışmaya veda etti.

O Ses Türkiye büyük finalinde ikinci tur performanslarının ardından ise Taylan ve Keremhan SMS oylamasına göre yarışmaya veda etti. Son tura kalan Dodan Özer ve Resul Aydemir ise son kez performanslarını sergilediler. İlk katıldıkları şarkıları seslendiren Dodan ve Resul son SMS oylamasına kaldılar. Yapılan oylamanın ardından Hadise'nin takımından Dodan Özer şampiyon olan isim oldu.

Dodan Özer kimdir?

Dodan Özer, O Ses Türkiye'de Hadise'nin takımında yer alan ve yarışmanın şampiyonu olarak Hadise'ye büyük sevinç yaşatan O Ses Türkiye yarışmacısıdır.

O Ses Türkiye'nin en dikkat çeken isimlerinden biri olan ve kendine has tarzı ile iddiasını ortaya koyan yarışmacı oldu. 38 yaşında olan Dodan Özer, aslen Muşlu'dur. Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu.

O Ses Türkiye'ye Haydar Haydar isimli parça ile katılan ve Hadise'nin takımına dahil olan Dodan Özer, ilk günden itibaren şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak görüldü. Tüm elemelerde başarılı olan ve finale kadar gitmeyi başaran Dodan Özer, finalde rakibi Resul'den daha fazla oy alarak şampiyonluğa ulaşmıştır.