O Ses Türkiye finalisti Soner Kip kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye finalisti Soner Kip kimdir, kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 22:33 | Değiştirme Tarihi: 15.02.2020 20:06

Soner Kip, O Ses Türkiye finalistlerinden biri. Beyaz’ın takımında yer alan Soner Kip, O Ses Türkiye finali öncesi merak konusu oldu. Peki, Soner Kip kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanıyor. 17 yarışmacı arasında yer alan Beyaz’ın takımında yarışan Soner Kip, O Ses Türkiye finaline kalan ilk yarışmacı oldu. İzleyiciler, Soner Kip kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde araştırmaya başladılar. İşte O Ses Türkiye yarı finalisti Soner Kip hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI SONER KİP KİMDİR?

Soner Kip, 23 yaşında ve Tekirdağ Malkara'da yaşıyor. Düğünlerde ve mekanlarda canlı müzik ile solistlik yaptığını söyleyen yarışmacısı, müziğe 6 yaşında başlamış. Babasının gırtlak kanseri olması sonrasında ailenin geçimini üstlenmek zorunda kalmış.

O Ses Türkiye Kör seçmelerde “Aşk Ne Demek Bilen Var Mı?” şarkısı ile bütün jüri üyelerini döndüren Soner Kip, Beyazıt Öztürk’ü seçti.

Bir sonraki turda takım için düelloda Hatice Sezen Medine ile sahne aldı. “Vazgeçtim” şarkısını söyleyen ikili arasından Beyaz tarafından sonraki tura geçirildi.

Çarpraz düellolarda ise Soner Kip’in rakibi Hadise'nin takımında yer alan Berfin Hasar oldu. Bu turda “Tanrı İstemezse”  ile sahne alan Soner Kip, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Soner Kip’ın rakibi Murat Boz’un takımından Emir Ertal  ve Hadise’nin takımından Hayri Kasaç oldu. Soner Kip, Hayri Kasaç ile aynı oranda oy alarak yarı finale yükselmişti.

O Ses Türkiye yarı finaline yükselen Soner Kip, ilk turda 4 isimler birlikte sahneyi paylaştı. Bu turda "Emi" adlı şarkıyı seslendiren Soner Kip, yarı final 2. turuna yükselmeyi başardı. Sonraki turda ise "Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm" adlı şarkı ile yine sahne alan Soner Kip, O Ses Türkiye finaline adını yazdırmayı başardı.