O Ses Türkiye Dodan Özer kimdir? Dodan Özer kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye Dodan Özer kimdir? Dodan Özer kaç yaşında, nereli?
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2020 23:59
Değiştirme Tarihi: 09.02.2020 23:59

Dodan Özer, O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi'nde yeniden sahne aldı. İşitme Engelli minikler için düzenlenen O Ses Türkiye 10 yılın sesi yarışmasında eski şampiyonlardan Dodan Özer, okuduğu türkü ile izleyenleri yine mest etti. Peki, Dodan Özer kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi'nde 6. sezon şampiyonu Dodan Özer de sahne aldı. Hadise'nin takımı ile şampiyonluğa ulaşan Dodan Özer, bu gece O Ses Türkiye 10 Yılın Sesi olabilmek için çıktığı sahnede izleyenleri etkilemeyi başardı. Yarışma ile adı yine gündeme gelen Dodan Özer merak konusu oldu ve araştırılmaya başlandı. İşte Dodan Özer hakkında merak edilenler...

DODAN ÖZER KİMDİR?

Dodan Özer, 1979 yılında Muş ilinin Varto ilçesinde dünyaya gelmiştir. Bir süre İzmir'de yaşayan Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile beraber Dodan Project isminde bir müzik grubu kurmuştur.

Müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlayan Dodan Özer, ekran karşısına ilk çıkışı O Ses Türkiye isimli yarışma ile olmuştur. O Ses Türkiye yarışmasında ilk söylediği "Haydar Haydar" şarkısı olmuştur. Gösterdiği başarılı performansla 2016/2017 yılındaki O Ses Türkiye yarışmasının birincisi olmuştur.

Uzun süredir devam eden yarışmada Hadise'nin seçtiği yarışmacı Dodan Özer hem yarışmada birinci gelmiş hemde uzun süredir kazanamayan Hadise'nin şampiyon olmasını sağlamıştır.