O Ses Türkiye'deki bloklama butonu ne demek ne işe yarar? 'Jüri bloklama özelliği' nedir?

TV8'de ekranlara gelen en sevilen yarışmalardan biri olan O Ses Türkiye'de bu sezon yarışma heyecanına yepyeni bir özellik eklendi.

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2019 14:35
Değiştirme Tarihi: 03.11.2019 16:30
O Ses Türkiye'deki bloklama butonu ne demek ne işe yarar? 'Jüri bloklama özelliği' nedir?

TV8'de yayınlanan ve tüm Türkiye'nin her bölümünü merakla beklediği yarışmacıların seslerini yarıştırdığı, Acun Ilıcalı'nın sunduğu Murat Boz, Hadise, Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk'ün jüri olarak yer aldığı O Ses Türkiye'de bu sezon yepyeni bir özellik getirildi. O Ses Türkiye'nin yeni sezonunda jüri bloklama özelliği aktif edildi. Formatta yapılan bu minik değişiklikle yarışma daha eğlenceli ve rekabete açık bir hale geldi. Yarışmanın takipçileri ve izleyenleri internette bu jüri bloklama özelliğinin ne anlama geldiğininin yanıtını arıyor. Peki O Ses Türkiye'deki bloklama butonu ne işe yarar? Jüri bloklama butonu nedir?

5 Ekim 2019 akşamından itibaren yeni sezonuna başlayan ve Türkiye'nin en iyi sesini bulmak için uğraşan O Ses Türkiye'de 10. bölüm heyecanı yaşanıyor. Yarışmayı daha eğlenceli hale getirmek isteyen Acun Ilıcalı, formattaki ufak değişikliği açıklamış ve jüri bloklama butonu özelliğini duyurmuştu. Her hafta daha da konuşulmaya başlanan jüri bloklama özelliğinin anlamı şu şekilde...

Haber ile ilgili metin girin!.

JÜRİ BLOKLAMA ÖZELLİĞİ (BUTONU) NEDİR?

Jürilerin yavaş yavaş takımlarını oluşturduğu TV8'in sevilen yarışması O Ses Türkiye’nin yeni sezonunda jüri üyeleri bir yarışmacıya dönmesini istemedikleri diğer jüri üyelerini bloklayabilecek. Ilıcalı, formattaki bu değişikliği şu sözlerle açıklamıştı: "Evet arkadaşlar, bu sene bir uygulamamız var. Jürimizin sayılı hakkı var, isterse diğer jüri üyesini bloklayabiliyor. Önünüzde butonlar var. Bu sizin belki de şampiyonluğa gidecek yolunuzu hazırlayacak. Bu butonla rakip jürileri bloklayabiliyorsunuz"

O SES TÜRKİYE HANGİ GÜNLER YAYINLANIYOR?

O Ses Türkiye yarışmasının yeni sezon bölümleri, Cumartesi ve Pazar akşamları saat 20:00'de TV8 ekranlarından naklen yayınlanıyor.