O ilin valisinden kritik uyarı! "Gerekirse bunları yasaklayabiliriz"

Kastamonu Valisi Avni Çakır yapılan denetimlere katılarak açıklamalarda bulundu. Vali Avni Çakır, "Gerekiyorsa düğünlerin, taziyelerin yasaklanması yönünde kararlar alabiliriz. Vakalar artmaya devam ederse, tedbir almaktan çekinmeyeceğiz" ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2020 18:44
Değiştirme Tarihi: 06.08.2020 18:44
O ilin valisinden kritik uyarı! 'Gerekirse bunları yasaklayabiliriz'

Gelen son dakika haberine göre, Kastamonu Valisi Avni Çakır, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Avni Çakır, eğer vaka artışları bu şekilde gitmeye devam ederse tedbir almaktan çekinmeyeceklerini vurguladı.

VALİ ÇAKIR'IN AÇIKLAMALARI

Vali Çakır, "Kastamonu olarak Covid-19 ile mücadelede çok başarılı çalışmalar verdik. Sağlık merkezlerimizdeki tedavi kotamızda bir sıkıntı yoktu ama şu an limitlerimiz dolmak üzere. O yüzden alarm zillerimiz yüksek seviyede çalmaya başladı. Halkımızın, esnafımızın, vatandaşımızın dikkatini en yüksek seviyeye çıkartılması noktasında böyle bir harekete ihtiyacımız vardı. Gerekiyorsa düğünlerin, taziyelerin yasaklanmasında ve çok ciddi sınırlamaların getirilmesi noktasında kararlar alabiliriz. Bu noktada Bakanlığımız genelgesi doğrultusunda Kastamonu Valiliği olarak hareket ediyoruz. Şu aşamada bu tedbir gündemimizde yok. Fakat ilk fırsatta gelebilir. Vakalar artmaya devam ederse, tedbir almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.