Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrenciler için önemli açıklamada bulundu

Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü önemli açıklamayı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden duyurdu. YKS'ye girecek öğrencilerle ilgili son dakika açıklamasında bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrencilerin T.C Kimlik Kartı Başvuruları için 6 Haziran Cumartesi günü nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2020 11:26
Değiştirme Tarihi: 05.06.2020 11:26
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrenciler için önemli açıklamada bulundu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrenciler için flaş açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

Yapılan açıklamaya göre; "ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 6 Haziran Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır." denildi.

İşte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 6 Haziran Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 6 Haziran Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla, sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur.