Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kriz kahininden Bitcoin yorumu

Kriz kahininden Bitcoin yorumu

Ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin'in bir para biriminden çok Ponzi sahtekarlığına ve yasadışı işlemler için kullanılan bir araca benzediğini söyledi.

10.03.2014 12:38

Ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin'in bir para biriminden çok Ponzi sahtekarlığına ve yasadışı işlemler için kullanılan bir araca benzediğini söyledi.'Kriz Kahini' lakaplı Ekonomist Nouriel Roubini, Twitter üzerinden paylaştığı bir dizi mesajda sanal para Bitcoin'i eleştirdi."Bitcoin bir para birimi değil. Bitcoin daha çok, Ponzi Oyunu ile yasadışı aktivitelere yardımcı olan bir aracı anımsatıyor" diyen Roubini, Bitcoin'in hack'lenebilmesi nedeniyle güvenli de olmadığını söyledi.

Tasarruf aracı değilBitcoin'in hiçbir yatırım değeri olmadığı için bir tasarruf aracı da olmadığını söyleyen Roubini, öyle bile olsa fiyatlardaki dalgalanma nedeniyle Bitcoin'in çok kötü bir tasarruf aracı olacağını belirtti. Ödeme aracı değilBitcoin ile çok az ödeme gerçekleştiği için bu paranın geçerli bir ödeme aracı da olamayacağını ifade eden Roubini, "Bitcoin'deki dalgalanma nedeniyle elinde sanal para olan biri bunu hemen dolar, Euro ya da yene çeviriyor" dedi. Hesap birimi değilSon olarak Bitcoin'in bir hesap birimi de olmadığını söyleyen Roubini, "Hiçbir mal ve hizmetin fiyatı Bitcoin ile belirlenmiyor ve asla da belirlenmeyecek" ifadelerini kullandı.
Yorumlar | 0
üye profil