Notre Dame Katedrali’nde yangın neden çıktı? 15 Nisan 2019 Notre Dame Katedrali yangını

Notre Dame Katedrali’nde yangın neden çıktı? 15 Nisan 2019 Notre Dame Katedrali yangını
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2019 20:35 | Değiştirme Tarihi: 15.04.2019 22:51

Fransa’nın simgelerinden biri olan Notre Dame Katedrali’nde yangın çıktı. Notre Dame Katedrali’nde neden yangın çıktı? Son dfakika olarak haber ajansları Notre Dame Katedrali yangınını duyurdular.

Paris’te yer alan Fransa’nın simgelerinden ve dünyanın en büyük katedrallerinden biri olan Notre Dame Katedrali’nde 15 Nisan Pazartesi yangın çıktı. Sosyal medyada Notre Dame Katedrali’ndeki yangın neden çıktı? Soruları dolaşıyor. Notre Dame Katedrali nerede? Notre Dame Katedrali tarihçesini sizin için araştırdık.

Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı?
1163 yılında yapımına başlandı. Meryem Ana'ya ithafen isimlendirilmiştir. Gotik yapı Île de la Cité'in doğu kısmında, Paris'in diğer tüm önemli yapıları gibi Seine Nehri'nin kıyısında bulunur. Girişi batıya bakar. Fransız gotik mimarisinin en güzide örneği olarak bilinen Notre Dame, ayrıca ilk gotik katedrallerden biridir ve gotik dönem boyunca inşası sürmüştür. Heykellerin ve işlemeli camların ortaçağ Roma mimari üslubundan sonra pek görülmemiş bir dünyevilik içermesi, natüralizm akımının eserlerdeki ağır etkisi sebebiyledir.