Norveç’te bin 300 kişiyi taşıyan gemi tahliye ediliyor! Norveç’teki gemi battı mı?

Norveç’te bin 300 kişiyi taşıyan geminin tahliye edildiği öğrenildi. Seyahat gemisinin tahliyesine başlandı. Peki, Norveç’teki gemi battı mı? Norveç’te kırmızıalarm! Ajanslar Norveç’^teki gemi tahliyesini son dakika haberi oalrak duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2019 17:47
Değiştirme Tarihi: 23.03.2019 19:22
Norveç’te bin 300 kişiyi taşıyan gemi tahliye ediliyor! Norveç’teki gemi battı mı?

Norveç’te dev bir seyahat gemisi tahliye ediliyor. Norveç’teki gemi battı mı? Norveç’te bin 300 kişilik geminin tahliyesine başlandı. Gemi hızla sürükleniyor. Norveç’teki geminin tahliyesi, sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu. 'Tehlikeli durum' sinyalinden sonra gemi personeli gerekli önlemleri almaya başladı.

Tromso şehrinden Stavanger’e seyahat etmekte olan gemi, Norveç’in More og Romsdal eyaleti yakınlarında bulunan Hustadvika limanı açıklarında ‘acil durum’ sinyali vererek, yardım talep etti. Bölgeye 3 helikopter ve kurtarma botları gönderildi. Ancak, şiddetli rüzgâr yüzünden iki kurtarma botu geri dönmek zorunda kaldı. Yerel medyada yer alan habere göre, geminin demir atmış olması büyük dalgaların ve şiddetli rüzgârın meydana geldiği bölgede bir felaketi önledi. Ayrıca, geminin demir attığı yerin karaya yaklaşık 1 km yakınlıkta olduğu belirtildi.

More og Romsdal polisinin twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, geminin bin 300 yolcusu karada kurulan yolcu kurtarma merkezine tahliye edilecek.