Nokia Martini'nin adı değişebilir

Nokia Martini'nin adı değişebilir
Yayınlanma Tarihi: 15.03.2014 15:21
Değiştirme Tarihi: 15.03.2014 15:11

Nokia'nın Mart ayında sızan "Martini" kod adlı cihazı hakkınd yeni bir iddia ortaya atıldı. Evleaks'in iddiasına göre bu cihaz daha önce adı duyulan Lumia 930 modeli olabilir.

Nokia'nın cihazlar bölümünün Microsoft'a devri beklenirken, şirket yeni Lumia modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Mobil Dünya Kongresi'nde Android tabanlı "X" serisini duyuran Nokia, Windows Phone platformuna yönelik cihazlarını da hazırlamayı sürdürüyor.

Haber ile ilgili metin girin!. Build 2014'te gelebilirŞubat ayında ortaya çıkan ve buradaki haberimizde yer verdiğimiz gelişme, şirketin Lumia 630 ve Lumia 930 adlı iki model üzerine çalıştığı yönünde bilgiler içeriyordu. Cihazların Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması beklense de bu gerçekleşmedi ve gözler MS'in Nisan ayındaki geliştirici etkinliğine çevrildi. Ay başında ortaya çıkan bir sızıntı ise Windows Phone Blue ailesine "Martini" kod adlı bir cihazın ekleneceği yönünde oldu. Martini = Lumia 930Bugün yeni bir paylaşımda bulunan sızntılarıyla ünlü Twittter hesabı Evleaks, Nokia'nın "Martini" olarak kodladığı cihazın daha once iddia edilen Lumia 930 olduğunu açıkladı.