Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi'nin konuğu Onur Güvenatam oldu

Prodüksiyondan çekim ekibine tamamen bir öğrenci organizasyonu olan Talks'un bugünkü konuğu, karakter odaklı dizi denildiğinde ilk akla gelen başarılı yapımcı Onur Guvenatam idi. Ezber bozan yapımlarıyla dizi anlayışına farklılık getiren yapımcı; sektöre nasıl başladığını, başarı prensiplerini, tecrübelerini ve sektörle ilgili bilinmeyen kamera arkasındaki birçok detayı öğrencileriyle paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2021 20:12
Değiştirme Tarihi: 29.11.2021 20:12

Talks'un moderatörlüğünü yapan Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Yönetim Kuurlu Üyesi Gökhan Mutlay'ın da sorularıyla öğrenciler için keyifli ve ilham verici bir sohbet gerçekleştirildi.

"Neden olamayacağını söyleyen %95'i değil, diğer %5'i arıyoruz"

Yaptığı çalışmaları kolay kolay beğenmediğini dile getiren Güvenatam, her ne kadar dışarıdan öyle gözüktüğünü söylese de her zaman daha fazlasını istediğini ve sınırlarını zorladığını dile getirdi. Bu sektöre atılmak isteyen insanlara çok önemli tavsiyelerde bulunan Onur Güvenatam, "Bir işe kalkıştığınızda, çevrenizdeki insanların %95'i neden yapamayacağınızı, bu işin neden başarılı olamayacağını anlatı. Ve insanların %95'i de ne yazık ki vazgeçer. O geriye kalan %5, yanınızdan asla ayırmamanız gereken insanlar olmalı, size inanan, sizi teşvik eden insanları asla kaybetmeyin, onlara sıkı sıkı sarılın." dedi.

"Psikolojiye her zaman ayrı bir merakım, hevesim hep oldu"

16 yaşından beri psikoloğa gittiğini belirten Güvenatam, "Gülseren Hoca benim doktorumdu Ankara'da. Orada konuşa konuşa, dinleye dinleye hep kendimi geliştirmeye devam ettim bu konuda." dedi. Kendisi için mutluluğun da üzüntünün de çok fantastik duygular olmadığını belirten Güvenatam, bu tarz duyguların çok küçük yerlerde bile bulunabileceğini dile getirdi. "Benim dizilerdeki karakterler de izleyiciyle bunu yansıtıyot aslında" diyerek yapımlarındaki karakterlerin aktarmak istediği duygu ve düşüncenin değerini vurguladı.

İlgili Sayfalar: Playlist