Nisan ayı nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatacak?

Nakdi ücret desteği ödemelerinin bu ay ne zaman yatacağını merak eden birçok kişi internet üzerinden sorgulamalarına devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tarihle birlikte, nakdi ücret desteği ödemelerinin ne zaman ve ne kadar yatırılacağı belli oldu. Peki, nisan ayı nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 10.05.2021 09:53
Değiştirme Tarihi: 10.05.2021 09:53
Nisan ayı nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatacak?

Nakdi ücret desteği ödemeleriyle ilgili tarih araştırmaları internet üzerinden sürmeye devam ediyor. Nakdi ücret desteği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılacak. Ödemeler, 10 Mayıs tarihinde hesaplara geçmiş olacak.

Ödemeler yarın yani 10 Mayıs'ta hesaplara yatırılacak. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Ancak sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olan kişilerin ödemeleri PTT tarafından gerçekleştirilecek.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR? 

2021 yılı için ise günlük nakdi ücret desteği miktarı, 13 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile asgari ücret artış oranında (%21,56) artırılarak günlük 47,70 TL'ye çıkarılmıştır. Nakdi Ücret Desteği, bir ay içerisinde en fazla 30 gün olmak üzere işçinin kendisine ödenmektedir. Nakdi ücret desteği 1500 lira olarak açıklandı.