Nihat Hatipoğlu'nun programında şaşkına çeviren soru: Astral seyahatle Kabe'ye gidersem Hacı sayılır mıyım?'

Uzun yıllardır ramazan aylarında iftar ve sahur programı yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dün ekranlara gelen yeni bölümünde gelen ilginç bir soru karşısında herkes gibi şaşkınlık yaşadı. Muş'ta yaşayan ve görüntülü olarak programa bağlanan Zeynep Ebrar Yıldız isimli izleyici, Nihat Hatipoğlu'na 'Astral seyahatle Kabe'ye gidersek Haccımız kabul olur mu?' sorusunu yöneltti. Bu anlar sosyal medyada da geniş yer buldu. Pek çok kişi 'Astral seyahat nedir, nasıl yapılır?' sorusunun yanıtını merak etti. İşte o anlar...

Yayınlanma Tarihi: 17.04.2021 09:27
Değiştirme Tarihi: 17.04.2021 09:27

Uzun yıllardır ramazan aylarında program yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, iftar ve sahur saatlerinde izleyici karşısına çıkıyor. Hatipoğlu'na seyircilerden gelen ilginç sorular da zaman zaman gündem oluyor. Nihat Hatipoğlu son bölüm yayınında yine dikkat çeken anlar yaşandı. 

'ASTRAL SEYAHATLE KABE'YE GİDERSEK HACCIMIZ KABUL OLUR MU?'

Dün gece yayınlanan programa Muş'tan bağlanan genç, sorduğu soruyla şaşırttı.

'Malum pandemi sürecindeyiz. Astral seyahatle Kabe'ye gidersek Haccımız kabul olur mu?' sorusu karşılığında kısa süre şaşkınlık yaşayan Hatipoğlu, 'Dua ile Kabe'ye gidilir. Astral seyahatle Kabe'ye gidemezsiniz. Astral seyahat denemeleri çok doğru denemeler değildir.' şeklinde cevap verdi.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir. Ruhsal bir seyahat olan astral seyahat, bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısaca varlığın vücuttan ayrılarak dolaşması durumu olarak tanımlanan astral seyahat, ülkeler arası hatta gezegenler arası yolculuk yapıldığına inanılır.