Nihat Hatipoğlu, koronavirüsü nasıl yendiğini anlattı: Kazık mı çakacaksınız?

Geçtiğimiz ay koronavirüse yakalanan ve virüsle olan mücadelesinden galip çıkan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ATV’de yayınlanan programında sağlığına nasıl kavuştuğunu anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 16:13
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 16:14
Nihat Hatipoğlu, koronavirüsü nasıl yendiğini anlattı: Kazık mı çakacaksınız?

Bir seyircinin, "Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Siz hastalandığınızda ben rüyamda Eyüp Sultan Hazretleri'nin sizin için şifa duası ettiğini gördüm. Onu görünce sağlığınıza kavuşacağınıza inandım. Bunu size söylemeyi borç kabul ettim. Hakkınızı helal eder misiniz?" demesi üzerine konuşan Hatipoğlu, hastalık sürecinde ölmesini isteyenlerin olduğunu dile getirdi.

"HAKKIMI HELAL ETTİM, SİZ KAZIK MI ÇAKACAKSINIZ?"

Kendisine beddua edenlere de seslenen Hatipoğlu, “Ben hastalığım süresince ölmemi arzu edenlere bile hakkımı helal ettim. Tabii ki üzüldüm. Ama kendim için değil, onlara bir faydam dokunmadığını gördüğüm için üzüldüm. Ben öleceğim de siz dünyaya kazık mı çakacaksınız? Siz ve sevdiklerinizin de hasta olmayacağının bir garantisi var mı? Hepinize hakkımı helal ediyorum. Sizden ahirette de hesap sormam. Allah sizleri de doğru yola soksun diye dua ederim sadece.” diye konuştu.

"İYİLEŞMEMİ DUALARINIZA BAĞLIYORUM"

Hatipoğlu, duaların kendisini olumlu anlamda etkilediğini söyleyerek “Benim için dua edenlerin gücünü hissettim. Bir anda tablo olumlu yönde gelişti. Doktorlar bile bu duruma hayret etti. Tabii ki ben ve doktorlar iyileşmem için elimizden geleni yaptık. Ama ben bu ani değişimi sizin dualarınıza bağlıyorum.” ifadelerini kullandı.