Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'ten dikkat çeken sözler: Artık sözün bittiği yerdeyiz

Son dakika haberine göre, koronavirüs denetimi yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, vaka sayılarında artış olduğunu ifade etti ve koronavirüs tablosunun hiç iç açıcı olmadığını söyledi. Vali Yılmaz Şimşek, "Vakalar artıyor, artık sözün bittiği yerdeyiz. Arkadaşlarımız bundan sonra ceza yazmaktan hiçbir şekilde tereddüt etmeyecekler.'' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2020 16:40
Değiştirme Tarihi: 11.09.2020 16:40
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'ten dikkat çeken sözler: Artık sözün bittiği yerdeyiz

Belediye Başkan Vekili Mustafa Giray, İl Emniyet Müdürü ÖMer Faruk Karataş ile birlikte koronavirüs denetimi yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, kentteki vaka sayısıyla ilgili korkutan açıklamalarda bulundu. 

Bor Caddesi'nden Selçuk Mahallesi’nde bulunan Salı Pazarı'na kadar yapılan denetimde ekipler, kurallara uymayan maskesiz dolaşan vatandaşlara ceza kesti. Vali Şimşek, yaptığı açıklamada kentteki tablonun iç açıcı olmadığını kaydetti. Şimşek, "Vakalar artıyor, artık sözün bittiği yerdeyiz. Arkadaşlarımız bundan sonra ceza yazmaktan hiçbir şekilde tereddüt etmeyecekler.

Uyarıdan ziyade ceza yazma dönemi başladı. Maske takmadan dolaşanları da ekiplerimiz tespit edip, ceza yazacaklar. Özellikle ara ve ana caddelerde sivil ekiplerimiz olacak. Maske takmadan dolaşan vatandaşlara ceza yazacak. Vatandaşlarımız tedbirlere uymaya davet ediyorum. Hem kendi sağlıkları hem de sevdikleri ve toplum sağlığı için maske mesafe ve temizlik kurallarına uysunlar” dedi.

Kaynak: DHA