Niğde'de 1 Temmuz'dan itibaren maske takmak zorunlu oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Temmuz tarihinden itibaren Niğde'de maske takmak zorunlu hale geldi.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2020 19:27
Değiştirme Tarihi: 29.06.2020 19:27
Niğde'de 1 Temmuz'dan itibaren maske takmak zorunlu oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında vatrandaşların maske takmalarının, temizliklerine özen göstermelerinin ve en önemlisi sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Vali Yılmaz Şimşek pandemi kurulunda yaptığı açıklamada virüsün başladığı tarihten itibaren Niğde'de 7 vatandaş yaşamını yitirdi. Şimşek, "Çok şükür ilimizde aldığımız tedbirler sonucu ülke ortalamasına göre iyi bir çizgimiz oldu. Hatta ilk zamanlar hiç vakamız yok. Ancak ülke genelindeki artışa paralel olarak ilimizdeki vakalarda artmalar oldu. Birçok hastamız iyileşerek taburcu oldu. Tabii bu arada 7 vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

"MASKE TAKMAK ZORUNLU HALE GELDİ"

İl Pandemi Kurulu sonrası yapılan açıklamada ise, "İl Pandemi Kurulu 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir" ifadeleri kullanıldı.