Geceliği 1 dolara hapishane hücresi

New York'ta bir sanatçının çılgın projesine dahil olabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2014 16:27
Değiştirme Tarihi: 02.07.2014 16:44
Geceliği 1 dolara hapishane hücresi
ACUNN.COM/DIŞ HABER

 
New York City’de Çinli bir sanatçı, evinin bir köşesine koyduğu kafesi kalacak yer olarak kiralıyor, hem de sadece geceliği 1 dolara (yaklaşık 2 TL). Brooklyn’de yaşayan Miao Jiaxin, evindeki kafeste kalmak isteyenlerden sadece 1 dolar talep ediyor ama bir şartı var. Kafes hücrede kalınan süre boyunca filme alınmayı kabul etmek zorundasınız.

Haber ile ilgili metin girin!. 
 Tam bir hapishane hücresi şeklinde dekore edilen kafesin anahtarları da kalan misafirlere veriliyor, yani gerçek bir hapis hayatı yaşamanıza gerek yok. Kalacak olan misafirlerin sabah 9 ile öğlen 12 arasında 3 saati kafeste geçirip filme alınmayı kabul etmeleri şart koşuluyor.
 
Jiaxin’in kafesinde kalabilmek için suçlu olmanız gerekmiyor ancak bazı kuralların yerine getirilmesi lazım. Kafes monitörlerle gözleniyor ve 7/24 internet üzerinden canlı olarak izlenebiliyor. Sabah 9’dan sonra 3 saat içeride kalmaları zorunlu olan konukların o süre boyunca internete girmeleri yasak. Ayrıca bu süre boyunca; kitap, radyo, kalem kullanmak, birileriyle konuşmak, yoga yapmaları da yasak olan konuklar uyuyamıyorlar da.