Netflix Türkiye’nin yeni dizisi Atiye'nin setinden ölüm haberi geldi

Hakan Muhafız'ın ardından Netflix’in ikinci yeni Türk dizisi Atiye'nin çekimleri devam ederken set çalışanı Hasan Karatay yaşamını yitirdi. Olay sonrası açıklama yapılan Sinema Televizyon Sendikası tarafından ölümün ihmalden kaynaklandığını öne sürdü.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2019 15:51
Değiştirme Tarihi: 10.04.2019 16:24
Netflix Türkiye’nin yeni dizisi Atiye'nin setinden ölüm haberi geldi

Hakan Muhafız'dan sonra ikinci Netflix Türkiye yapımı olan Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Civan Canova ve Başak Köklükaya'yı buluşturan Türk dizisi Atiye (The gift) setinde talihsiz bir olay yaşandı. 

Yapımcılığını OG Medya’nın üstlendiği Atiye dizisinin setinde boya işlerini yapan Hasan Karatay geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi. Sette çalışırken yüksek bir noktadan düştüğü öğrenilen Karatay apar topar hastaneye kaldırıldı. Beyin ölümü gerçekleştiği anlaşılan genç set çalışanının, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak Sinema Televizyon Sendikası açıklama metni yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Atiye dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay'ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz. Setlerde ölmek istemiyoruz. Setlerde iş güvenliği uzmanı istiyoruz. Yaşanan bu acı olayı yakında takip edeceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz" 

Haber ile ilgili metin girin!.