Ne diyeceği merak ediliyordu! Fatih Altaylı'dan Muharrem Sarıkaya açıklaması

Gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın canlı yayında yaşanan ses problemini çözmek için uğraşam İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atması, sosyal medyada infial yarattı. Görüntülere her kesimden yoğun tepkiler gelirken, Muharrem Sarıkaya 'mazaretsiz' özür dilediğini ifade etti. Yaşananlarla ilgili gazeteci Fatih Altaylı'nın da diyecekleri merak ediliyordu. Altaylı sessizliğini Twitter'dan bozdu. Altaylı, 'Yaptığı şeyin kabul edilebilir tarafı olmadığı aşikar' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2021 11:49
Değiştirme Tarihi: 20.12.2021 11:49

Gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği canlı yayında yaşanan ses sorununu çözmeye çalışan İHA muhabirine tokat atması, yoğun tepki topladı. Olayın yankıları sürerken, Fatih Altaylı'nın da ne diyeceği merak konusuydu.

Fatih Altaylı, Sarıkaya üzerinden kendisine gösterilen tepkileri ve eleştileri haksız buldu ve şunları söyledi: 

“Habertürk’te 2014’ten bu yana yöneticilik yapmadığım ve yetkili bir pozisyonda olmadığım halde bu kurumdaki her türlü olumsuzluğun ve başkalarının hatalarının bana yüklenmesinden sıkıldım ve yoruldum.

İş yerinizde başkalarının hatalarından siz sorumlu tutulsanız hoşunuza gider mi? Muharrem Sarıkaya’ya program yaptıran ben değilim ki görevine ben son vereyim. Yaptığı şeyin kabul edilebilir tarafı olmadığı aşikar. Kendinden daha alt pozisyonda çalıştığını düşündüğü kişilere kötü davrananları hiç sevmediğimi söyleyebilirim.”

İlgili Sayfalar: Playlist