Kızım beni babaannesi sanıyor

Kızım beni babaannesi sanıyor
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 08:21 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 08:08

Bir annenin feryadı... Ukraynalı Natalia Kudryiska, 2007’de Antalya’da tanıştığı Türk vatandaşı Caner Y. ile bir yıl sonra Ukrayna’da evlendi.

Aynı yıl Anjelina Nil Y. isimli kızları doğdu ve çift, Ankara’ya taşındı. Kudryiska’nın iddiasına göre, Caner Y.’nin annesi, nikâhsız eşi ve iki kardeşi ile aynı eve taşınan genç kadın eşinden şiddet görmeye başladı.

UYUŞTURUCU İDDİASI

Ülkesinde bir bankada çalışan Kudryiska, doğum izni bitince Ukrayna’ya döndü. Eşi kızıyla birlikte yanına geleceklerini söylese de sözünde durmadı, “Çocuğu bıraktı kaçtı, uyuşturucu kullanıyor” diyerek boşanma davası açtı.  Ankara 9’uncu Aile Mahkeme-si’ndeki dava 2012’de karara bağlandı. Mahkeme çocuğun velayetini de babaya verdi. Kudryiska ise temyize başvurdu, ancak Yargıtay da yerel mahkemenin kararını yerinde bularak 2013 yılı ekim ayında onadı.

‘BEN ANNENİM DİYEMEDİM’

İç hukuk yolları tükenen genç kadın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu. Dilekçesinde de, “Kocam yalancı tanıklarla Türk mahkemelerini kandırıp 5 yaşındaki kızımı elimden aldı. Kızım, babaannesini ‘annesi’ diye biliyor, hangi annenin yüreği buna dayanır” diye sordu. “Ağustos 2013’te mahkeme kararıyla 15 gün kızı ile birlikte olduğunu” anlatan anne Kudryiska, “Ruh hali bozulur korkusuyla ben annenim’ diyemedim” dedi. (NURETTİN KURT-HÜRRİYET)

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.