Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Nasıl saçlar çabuk uzar?

Nasıl saçlar çabuk uzar?

Saçların uzaması vücut kimyasıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle zamanla saçların uzama hızı zamanla yavaşlar.

28.02.2014 16:35

Saçların uzaması vücut kimyasıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle zamanla saçların uzama hızı zamanla yavaşlar.

Saçlar nasıl sağlıklı ve çabuk uzar?Saçınızın çabuk uzamasını sağlamak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmalısınız. Sağlıklı beslenmenin saçlarınıza iyi geleceğini unutmayın. Unutmayın ki saçlarda kırık uçların temizlenmesi, bakımlı olması çok önemli değildir.Kısa saç nasıl çabuk uzar?Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra çabuk uzayan saç için gerekeli olan vitaminleri beslenmenize ilave etmelisiniz. Unutmayın, saçlarımız doğal tellere sahiptir ve bu teller iyi olmanızın ve sağlığınızın neticesidir. Eğer kendinize iyi bakmazsanız, saçlarınız beklediğiniz gibi görünmeyecektir. Kendinize iyi bakmalı, yeteri kadar beslenmenize ve vitamin ihtiyaçlarınıza özen göstermelisiniz.Kıvırcık saç nasıl çabuk uzar?Saçlarınızın çabuk uzaması için gerekli olan malzemeler; limon suyu, yumurta, yoğurt ve kına. Yoğurt, kına, limon suyu ve yumurta ile yoğun bir hamur hazırlayın. Hazırladığınız hamuru saçınıza ve saç derinize uygulayın. Daha sonra 1 saat bekleyin ve sonra saçınızı şampuanla yıkayın.Bu yöntemin zamanla saçınıza çok iyi geleceğini ve saç dökülmenizin azaldığını göreceksiniz. Yöntemi, haftada bir kez uygulayabilirsiniz.Saçlarım kısa ve çabuk uzasın diyorsanız yapacağınız şey aslında oldukça basit. Evde kendi kendinize uygulayacağınız basit bir havuç maskesi ile saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacaksınız.Saçlarınız için hazırlayacağınız havuç maskesi için gerekli malzemeler: 2 tane orta boy havuç, 1 tane yumurta, 3 su bardak su. İlk önce havuçlar rendelenir, 3 bardak su kaynatılır; ardından rendelenmiş havuçlar kaynayan suya koyulur, su 25-30 dakika kaynatılır, su süzülerek yumurtayla çırpılır.Hazırladığınız bu karışım, saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir. Sonrada saç ılık suyla şampuanlanarak yıkanır.
Yorumlar | 3
üye profil
şeyma kartal 1 hafta önce
Saçlarım çok yavaş uzuyor hatta uzamıyor sanki kestirmeye korkuyorum. Ama içim gidiyordu kısa saç modellerine dayanamadım en son kestirdim. Çok da beğendim uzun süre kullandım ama uzatmak istediğimde uzamıyor kaç ay bekledim uzasın diye uzamadı. En son liquid keratin kullanmamı önerdi arkadaşım, kullanmaya başladım. Umudum yoktu ama o kadar çok şey denedim bir de onu deniyim dedim iyi ki denemişim. Saçlarım uzamaya başladı hızlı bir şekilde uzamaya devam ediyor.
damla nur02 7 ay önce
Keratin yüklemesi yaparsınız hızlı uzar ama keratinin doğal olması gerek
Banu Özel 2 yıl önce
Saçınıza dip bakım yağı sürün. Hem nemlensin hem saç deriniz sağlığına kavuşsun. Dökülmeler durur ve saçınız hızlı uzar. Kırıklar ve diğer yanma, deformeler için de saf keratin yükletin. Saç onarılınca da hızlı uzuyor.