NASA yayınladı! Mars'tan şoke eden görüntü

Mars'tan gelen fotoğraflarda görüldüğü iddia edilen nesnelere, şimdi de bir balık eklendi.

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2016 11:53
Değiştirme Tarihi: 02.04.2016 14:09
NASA yayınladı! Mars'tan şoke eden görüntü

Dünya'ya uzaklık olarak en yakın gezegen olan Mars'ın bir zamanlar gezegenimizdeki Kuzey Buz Denizi'nden (Arktik Okyanusu) bile daha büyük bir okyanusa sahip olduğu artık biliniyor. Geçtiğimiz günlerde NASA tarafından paylaşılan Kızıl Gezegen'e ait bir fotoğraftaki küçük bir detay gezegenin tam da bu geçmişinden hala bazı ilginç izler taşıyor olabileceğini akıllara getirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mars yüzeyinde bulunan uzay aracı Curiosity tarafından çekilen fotoğrafa dikkatli bakıldığında ortalara doğru alt taraflarda tıpkı balığı andıran bir nesne göze çarpıyor. 

İlk olarak, Mars'ta çekilen fotoğraflardaki tuhaf şekilleri ve olası UFO'ları yakalamaya çalışan UFO Sightings Daily sitesi tarafından fark edilen bu şeklin aslında sadece bir kayanın aldığı şekil ve ışığın tam da açıdan yaptığı etkinin sonucunda bir balık fosili gibi durduğu iddia edilse de, bu görüntüyü gören bazı kesimler de söz konusu nesnenin gerçekten de balık fosili olabileceğini düşünüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.Daha önce de NASA'nın Mars'tan Dünya'ya geçtiği görüntüde objektife yakalanan objenin ayıyı andırdığı iddia edilmişti.