Namazda Kral Abdullah'ı öven imam canını zor kurtardı!

Namazda Kral Abdullah'ı öven imam canını zor kurtardı!

Mescid-i Aksa'daki cuma namazında, Suud Kralı Abdullah'ı överek gıyabi cenaze namazı kıldırmaya kalkan imam, darp girişimine maruz kaldı.

Mescid-i Aksa'daki cuma namazında, Suud Kralı Abdullah'ı överek gıyabi cenaze namazı kıldırmaya kalkan imam, darp girişimine maruz kaldı.Aksa'da kılınan cuma namazı hutbesini sakin bir şekilde dinleyen cemaat, hutbenin sonunda, imamın vefat eden Suud Kralı Abdullah'ı överek, gıyabi cenaze namazı kılınacağını açıklamasının ardından, Aksa'nın içindeki ve avlusundaki cemaat bir anda ayaklanarak İmam aleyhinde slogan atmaya başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.İmamı "fasık" olmakla suçlayan cemaat, daha sonra imamın "cenaze namazı" çağrısına uymayarak, üzerine yürüdü.Cami içerisindeki Filistinli güvenlik görevlileri tarafından etrafı çevrilen imam, "darp" girişiminden zor kurtuldu ve Kıble Mescidi'nin iç sol kısmındaki bir odaya götürülerek, cemaatin saldırısından kurtuldu. Haber ile ilgili metin girin!.Gazze'ye sessiz kalıyorduKral Abdullah Filistin meselesine mesafeli duruşu ve İsrail’in Gazze saldırılarına karşı sessiz kalışıyla biliniyordu.90 yaşındaki Kral Abdullah dün gece hayatını kaybetti, yerine Prens Selman bin Abdulaziz tahta geçti.
Görüntülenme : 1010 Güncelleme Tarihi: 23/01/2015 16:49:41
Yayınlanma Tarihi: 23/01/2015 16:31:44

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin