Nakliye artık bir sorun değil!

Nakliye artık bir sorun değil!
Yayınlanma Tarihi: 08.03.2018 19:10 | Değiştirme Tarihi: 08.03.2018 19:10

Her hangi bir sebeple nakliyeye ve taşıma elemanına ihtiyaç duyuyorsanız artık bu sorunu cep telefonunuzla çok basit bir şekilde çözmeniz mümkün...

'Octovan’ adındaki girişim, küçük ve orta ölçekli eşya taşıma ihtiyacı olan kullanıcılar ile nakliyecileri bir araya getiren bir mobil uygulama. Octovan kurucu ortaklarından Sadıkcan Kamiloğlu’nun fikrin ABD’de yaşarken eşya taşıma zorluğundan yola çıktığını belirterek, “Türkiye’ye döner dönmez Erhan Güneş ile bu fikri projelendirdik. Daha sonra ekibe Kutay Demireren ve Mert Kıray’in da dahil oldu. 3 Haziran 2017’de projeyi hayata geçirdik” dedi.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN...

Ödeme kredi kartından

Octovan’ın App Store ve Google Play’de yer alan uygulamalarla kullanıldığını belirten Kamiloğlu, “Kullanıcılar, istedikleri boyuttaki aracı anında çağırarak eşyalarını istedikleri noktaya taşıttırabiliyorlar. Ayrıca eşyalarını sigortalayabiliyor, kullanmadıkları eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bağışlayabiliyor. Kullanıcılar, eşyalarını taşıması için gelen aracın bilgilerini uygulama üzerinden görebiliyor, haritadan aracı takip edebiliyor ve nakliyeciyi puanlayabiliyor. Ödeme, kullanıcının tercihine göre nakit veya kredi kartıyla yapılabiliyor” diye konuştu.

Kamiloğlu, şu ana kadar 2.el/sıfır mobilya ve 1+1 küçük ev eşyalarını taşıdıklarını ve özellikle e-ticaret siteleri üzerinden satılan 2.el eşyaların taşınmasına çok yardımcı olduklarını sözlerine ekledi.

Arttırılmış gerçeklik planı

Şu ana kadar İş Bankası’nın desteklediği Workup ve Google Launchpad girişicilik programlarına katıldıklarını söyleyen Kamiloğlu, gelecek planları hakkında şunları söyledi: “Octovan olarak nakliye pazarında insanların ilk aklına gelen çözüm olmayı hedefliyoruz. Octovan olarak iş planlarımızda, taşıma hizmeti, nakliye optimizasyonu bulunuyor. Arttırılmış Gerçeklik (AR) Kit entegrasyonu ile taşınacak eşyanın hangi araca nasıl yüklenmesi gerektiğini kullanıcıya anında göstermeyi planlıyoruz. Octovan olarak nakliye sektörünü mobilleştirerek, sabit fiyat, kolaylık ve güvenilirliğe dayalı bir nakliye pazarı yaratmayı hedefliyoruz.

Güvenilir, sigortalı, mobil platform

Çeşitli nedenlerle nakliyeci aramak zorunda kaldıysanız büyük ihtimalle ücret ve hizmet açısından standartları olmayan bir pazarla karşılaşmışsınızdır. Octovan işte bu sorunları çözmek ve özellikle günübirlik eşya/yük taşıma pazarına kaliteli bir standart getirmek istiyor.

Nakliyecileri yük taşıma hizmeti arayanlarla buluşturan Octovan (Android, iOS), Haziran ayında hizmet vermeye başlayan bir mobil pazar yeri. Eşyalarınızı taşıtmak için tek yapmanız gereken Octovan mobil uygulasını indirmek ve nakliye aracını çağırmak. Sabit fiyat avantajı sunan Octovan, araç seçimi yapabilmenin yanında taşınacak ürünlerinizi sigortalamanızı ve ödemeyi kredi kartı ile mobil uygulama üzerinden yapmanızı da sağlıyor. İşin diğer tarafında yer alan nakliyeciler de gelen talepleri değerlendiriyor ve boş zamanlarını işle doldurarak gelirlerini artırabiliyor.