Nakdi ücret desteği uzatılacak mı? Nakdi ücret desteği bitti mi?

Nakdi ücret desteği uzatılacak mı sorusunun yanıtı, birçok işçi ve işveren tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte, vatandaşlara maddi destek sağlamak amacıyla kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izne çıkartılıp kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşından yararlanamayanlara verilen nakdi ücret desteği ile fesih kısıtı (işten çıkarma yasağı) Temmuz ayı itibariyle son buldu. Peki, Nakdi ücret desteği uzatılacak mı? Nakdi ücret desteği bitti mi?

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2021 16:04
Değiştirme Tarihi: 02.07.2021 16:04
Nakdi ücret desteği uzatılacak mı? Nakdi ücret desteği bitti mi?

Nakdi ücret desteği ödemeleriyle ilgili internet üzerinden araştırmalar sürmeye devam ediyor. Temmuz ayının gelmesi ve yeni kademeli normalleşmeye girilmesiyle birlikte, nakdi ücret desteği ödemeleri sona erdi. Birçok işçi ve işveren, nakdi ücret desteği ödemelerinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Peki, Nakdi ücret desteği uzatılacak mı? Nakdi ücret desteği bitti mi?

Kısa çalışma ödeneğiyle, ücretsiz izne çıkartılıp kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşından yararlanamayanlara verilen nakdi ücret desteği ile fesih kısıtı (işten çıkarma yasağı) uygulamaları da son buldu.

Salgın sürecinde daha çok işletmenin başvurabilmesi ve daha çok çalışanın yararlanabilmesi için şartları esnetilen kısa çalışma ödeneğinden, Mart 2020-Mayıs 2021 döneminde 506 bin 611 firmadaki 3 milyon 772 bin 552 çalışan yararlandı.
3

Bu dönemi kapsayan 15 ayda, 3 milyon 772 bin 552 kişi için toplam 35 milyar 221 milyon 768 bin 886 lira ödeme yapıldı.