Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Nakdi ücret desteği uzatılacak mı?

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek sorusunun yanıtı, işçi ve işveren en çok merak edip araştırdığı konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgınında işçi ve işvereni korumak amacıyla çıkartılan nakdi ücret desteği ödemelerinin sona ereceği tarih merak ediliyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Nakdi ücret desteği uzatılacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 13:13
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 13:13
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Nakdi ücret desteği uzatılacak mı?

Nakdi ücret desteği ödemelerinin ne zaman sona ereceği, birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında işverenin işçiyi çıkarmasını önlemek için amacıyla verilmeye başlanan nakdi ücret desteği ödemeleri için son tarih yaklaşıyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Nakdi ücret desteği uzatılacak mı?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

İş sözleşmesi fesih yasağı ve nakdi ücret desteği 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle sona erecek. Yeni bir uzatma kararı gelmemesi durumunda kısıtlama 30 Haziran’da tamamlanmış olacak.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamanın devamına ilişkin bir açıklamada bulunmazken, gözler son olarak genelgeye çevrilecek. Genelgede de ilgili madde bulunmaması durumunda nakdi ücret desteği tamamlanmış olacak.

Öte yandan 1 Temmuz itibariyle sokak kısıtlamalarının tamamıyla kaldırılacak olması nakdi ücret desteği ile iş sözleşmesi fesih yasağının sona ereceği iddialarını kuvvetlendirdi.