Müteahhit ve emlak komisyoncusu, yaşlı kadını dolandırdı!

Aydın’da yaşanan olayda, 75 yaşındaki yaşlı kadın kendisine ait olan arsada ev yapmak isteyen müteahhit ve emlak komisyoncusuna, arsasını satmak istemedi. Bu sefer müteahhit, yaşlı çifti 12 daire vermek koşuluyla ikna etti ancak 4 daireyi teslim etmedi. 

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 16:24
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 16:25
Müteahhit ve emlak komisyoncusu, yaşlı kadını dolandırdı!

Aydın'da yaşayan 75 yaşındaki yaşlı kadın, müteahhit ve emlak komisyoncusunun kumpasıyla dolandırıldı. Müteahhit Mustafa A., 12 hissedarı olan arsada bina inşa etmek isteyince, hissedarlarla kat karşılığı anlaştı. Ancak arsadaki en büyük hissedar olan 75 yaşındaki Necla Metin'i ikna edemedi. İddiaya göre, müteahhit yaşlı çifti tanıyan emlak komisyoncusu Bilal G. aracılığıyla ikna etmeye çalıştı. Teklifi yine reddeden yaşlı çift, "Biz bu arsada tarım ve hayvancılık yapıyoruz, diğer hissedarların burada sadece kuru toprağı var. Bizim ise evimiz var, ahırımız var, ruhsatlı su kuyumuz var, geçimimizi bunlarla sağlıyoruz. Eğer buradan çıkarsak bizim gelir kaynağımız kesilecek" dedi. 

ANNE - BABA DEMEYE BAŞLAMIŞ...

Yine iddiaya göre, yaşlı çifti ikna etmek için büyük çaba veren Bilal G, bir süre sonra ikiliye "anne", "baba" diye hitap etmeye başladı. Yaşlı çiftle yakın ilişki kuran komisyoncu, çiftin arsadaki farklı konumları nedeniyle diğer hissedarlardan daha fazla olmak koşuluyla 12 daire vereceklerini söyledi.

BU TEKLİFİ KABUL ETTİLER 

12 dairelik teklifi kabul eden Necla ve Himmet Metin çifti, Mustafa A.'nın ofisine giderek 2 ayrı sözleşme imzaladı. Müteaahit Mustafa A., 8 daire için kendisinin sözleşme imzalayıp noterden onaylatılacağını, ancak 4 dairenin sözleşmesini diğer arsa sahiplerinin görmemesi için Bilal G. ile yapılacağını ifade etti. 12 daire alacağını zanneden çift iki ayrı sözleşmeye imza atarak arsayı 12 daire karşılığında Mustafa A.'ya teslim etti.

YALAN ORTAYA ÇIKTI 

Müteahhit Mustafa A., daha sonra ikinci sözleşmeyi inkar etti. Kandırıldığını anlayan yaşlı çift yaşadığı şokla birlikte Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Mustafa A., ve Bilal G.,'den şikayetçi oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.(Sabah)