Müşterisi sosyal medyada paylaştı, binlerce beğeni aldı: 10 dakika 10 TL

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde esnaflık yapan 3 çocuk annesi Arife Bircan, 10 yıldır dükkanına gelen kişilerin derdini dinlemekten bıktığı ve yüzlerine karşı da söyleyemediği için, içeri astığı bir yazıyla mesaj vermek istedi. Ticari amacı olmadan mesaj vermek amacıyla "Dikkat dert tarifesi" ismiyle asılan yazıda dertlerin 10 dakikalık dinleme karşılığının 15 TL olduğu mesajını verdi. Derde göre değişen tarifede en çok dinlediği dert olan koca derdinin 10 dakikalık tarifesini 20 TL olarak uyguladı. 

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2020 11:23
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 11:23
Müşterisi sosyal medyada paylaştı, binlerce beğeni aldı: 10 dakika 10 TL

İşyerindeki masaya dert dinleme tarifesini asan Arife Bircan, “Ailevi dertler 10 dakika, 10 TL; genel dert dinleme 10 dakika 15 TL; koca derdi dinleme 10 dakika 20 TL. Bütün dinlemelere duygularım dahildir. Ekstra gözyaşı dökme ücreti alınır. Vallahi siz bilirsiniz” notunu düştü. 

Bu yazı bir müşterinin sosyal medyada paylaşılması ise binlerce beğeni ve yorum aldı. Bircan ise kısa süreliğine de olsa mesajının yerini bulduğunu ve kimsenin dert yanmadığını bildirdi.

Başkalarının derdini dinlemekten yorulduğunu ifade eden Bircan, “İnsanları kırmayayım dedikçe ben kırılıyorum. Bu yazıyı çekip sosyal medyaya atmışlar. Çok büyük beğeniler almış, ben de şaşırdım. Bu yazının asla bir ticari durumu yoktur, şaka ve mesaj amaçlı yazıldı. Bu yazı anlayabilene” dedi.

Kaynak: İHA