Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yargı: Malvarlığına tedbir doğru karar

Yargı: Malvarlığına tedbir doğru karar

Malvarlığına 16 yıldır ödemediği banka borcu yüzünden tedbir konulan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Sarıgül’e bir şok haber de mahkemeden geldi. Mahkeme tedbir işleminin iptali başvurusunu reddetti.

03.03.2014 04:48

Bank Ekspres'e olan 3.5 milyon dolarlık kredi borcu nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından malvarlığına tedbir uygulanan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'e bir kötü haber daha geldi. TMSF'nin "tedbir işleminin iptali" talebiyle idare mahkemesine açılan dava reddedildi. Mahkeme, Bank Ekspres'e olan borç nedeniyle Sarıgül ve dokuz ortağının malvarlıklarına tedbir uygulayan TMSF'yi haklı buldu.

DAVAYI ORTAKLAR AÇTIDavayı, Sarıgül'le birlikte borçtan ortakların açtığı öğrenildi. Geçtiğimiz hafta sonuçlanan davada "ret" kararı verilmesinde, TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgeler etkili oldu. Mahkemenin dikkate aldığı belgeler arasında, Sarıgül ve ortaklarının 1998'de çektikleri ve faiziyle birlikte 8 milyona yükselen 3.5 milyon dolarlık krediye ait banka dekontlarının da bulunduğu öğrenildi. SONUÇ ALMAK DÜŞÜK İHTİMALSarıgül ile birlikte borçtan sorumlu olan ortakların, karara karşı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz hakları bulunuyor. TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgelerin ıslak imzalı oldması nedeniyle itirazdan sonuç alınmasının düşük olduğu belirtiliyor.  FESHANE'DE YUHALANDICHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül Feshane'deki Trabzon Günleri programında kürsüye çıkıp Başbakan Erdoğan'ı eleştirince neye uğradığını şaşırdı. Sarıgül AK Parti ve Başbakan Erdoğan'ı eleştirmeye başlayınca salonda bir anda tepki sesleri yükselmeye başladı. Dinleyiciler tarafından sözü kesilen Sarıgül protesto edildi.  Salon "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarıyla inlerken, Sarıgül'e karşı yuhalama sesleri yükseldi. Konuşmasına devam edemeyen Sarıgül, Feshane’yi terk etmek zorunda kaldı. (akşam)
Yorumlar | 0
üye profil