Murtaza Ersöz kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020’de Murtaza Ersöz, hayat hikayesiyle duygulandırdı!

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye, özel bir yere konuk oldu. Bu akşam, takımlar Bahçelievler çocuk evleri sitesinde koruyucu aileler için yemek yaparak yarışacak. Bu yetiştirme yurtlarında yetişen ve Ağrı’nın Taşlıçay ilçesine kaymakam olan Murtaza Ersöz’ün hayat hikayesi de izleyenleri duygulandırdı ve onun hakkında araştırma yapmaya yöneltti. Peki, Murtaza Ersöz kimdir, kaç yaşındadır?

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2020 21:52
Değiştirme Tarihi: 03.10.2020 21:52
Murtaza Ersöz kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2020’de Murtaza Ersöz, hayat hikayesiyle duygulandırdı!

Murtaza Ersöz kimdir merak ediliyor. MasterChef Türkiye yeni bölümde takımlar, Bahçelievler çocuk evleri sitesinde yarışıyor. Programda Ağrı’nın Taşlıçay ilçesi kaymakamı olan Murtaza Ersöz’ün hayat hikayesi de ekrana geldi. Anne ve babasını kaybettikten sonra yetiştirme yurtlarında büyüyen Murtaza Ersöz hakkında merak edilenler haberimizde.

MURTAZA ERSÖZ KİMDİR?

Murtaza Ersöz, 10.03.1987 tarihinde Mardin’de doğdu. 7 yaşında iken anne ve babasını kaybedince kardeşi ile birlikte Mardin erkek yetiştirme yurdunda kalmış. 2005 yılında üniversiteyi kazanmış.

İlk ve ortaöğretimini Mardin’de tamamlayan Murtaza Ersöz, lisans eğitimini ise 2009 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini de 2011 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Ana Bilim dalında tamamladı.

2010 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapan Ersöz, 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kahramanmaraş ilinde Valilik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla; Çorum İli Sungurlu İlçesi ve Trabzon İli Akçaabat İlçesinde Refiklik stajını, Mersin ve İstanbul İllerinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Karabük’ün Eflani ve Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev alan Murtaza Ersöz, 4 ay süre ile İngiltere’nin Portsmouth şehri ’’LSI Portsmouth – English Language Scholl’’ da dil eğitimi gördü.

103. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayan Ersöz, Gaziantep / Yavuzeli, Malatya / Doğanşehir Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 02.09.2019 tarihinde İlçemiz Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.