Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mursi'den, Erdoğan'a tebrik mesajı..

Mursi'den, Erdoğan'a tebrik mesajı..

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi, Erdoğan'ı tebrik etti. Tunus ve Lübnan'dan da tebrik mesajları geldi.

11.08.2014 19:25

Mısır'da geçtiğimiz yıl temmuz ayında yapılan askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.Mursi'nin tebrik mesajı, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) ile Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP) resmi internet sitelerinde yayımlandı. Mursi'nin, mesajında Erdoğan'ı, seçimdeki başarısından dolayı tebrik ettiği ve başarısının devamını dilediği belirtildi.Eski Lübnan Cumhurbaşkanı ve Ketayip Partisi Lideri Emin Cemayel de 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.Lübnan resmi haber ajansı NNA'nın haberine göre Cemayel, resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ı arayarak tebrik etti.Görüşmede, cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarının, bölgesel sorunların çözümüne katkı sağlaması, Lübnan-Türkiye ilişkilerine ve iki ülkenin çıkarlarına hizmet etmesi için ortak beklenti dile getirildi.

Tunus Nahda partisi de kutladıNahda Partisi Lideri Raşid el-Gannuşi, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı açıklamada, "Kardeşimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanmasını kutlar, yeni dönemde Türkiye'ye başarı, esenlik ve refah temenni ederim" ifadesini kullandı.Uzari, "Bu başarı, tökezleyen Arap Baharı'nın demokrasi seçeneğine yönelmesi için bir destektir" değerlendirmesinde bulundu. 
Yorumlar | 0
üye profil