Muğla'dan güzel haber geldi! Milas ve Bodrum yangınları kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla'nın Milas ve Bodrum ilçelerinde dün başlayan yangınların kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarına başlanıldığını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2021 13:10
Değiştirme Tarihi: 30.07.2021 13:10
Muğla'dan güzel haber geldi! Milas ve Bodrum yangınları kontrol altına alındı

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçelerindeki ormanlık alanda dün yangın çıktı. Ekiplerin hızlı bir şekilde sevk edildiği Milas ilçesindeki ormanlık bölgede dünden bu yana süren çalışmalar sonuç verdi ve yangın söndürüldü.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Bodrum ilçesi sınırlarına yakın Meşelik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda da henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının söndürüldüğü belirtildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi yangın söndürme ekiplerinin çalışmalar yürüttüğü her iki ilçedeki yangında soğutmaya geçildi.

BAKAN PAKDEMİRLİ DUYURDU

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki ilçe ile ilgili son bilgileri paylaştı.

Bakan Pakdemirli, “Muğla Milas yangını kontrol altına alındı. Muğla Bodrum Güvercinlik yangını kontrol altına alındı. Her iki bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.” dedi. Bu arada Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki yangının da kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, soğutma çalışmalarına başlandığını duyurdu.

Yangınların çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.