Müge Anlı'dan Aleyna Çakır'ın ölüm sebebiyle ilgili flaş sözler: Bir gariplik var

Gelen bir son dakika haberine göre, ATV ekranlarında ilgiyle takip edilen Müge Anlı canlı yayınında dikkat çeken anlar yaşandı. Müge Anlı, Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili uzun süre sonra dikkat çeken sözler sarf etti. Müge Anlı, birkaç gün önce ölüm nedeni açıklanan Aleyna Çakr'ın ölümüyle ilgili hissettiklerini 8 Ocak son bölümünde dile getirdi. Peki Müge Anlı son bölümünde neler yaşandı? Müge Anlı Aleyna Çakır olayıyla ilgili ne dedi? İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 12:43
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 12:43

Aleyna Çakır'ın ölüm nedeniyle ilgili Adli Tıp Kurumu raporu dün savcılığa ulaştı. Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in otopsisinde, vücudunda tespit edilen belirtilerin, ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığı, iç muayenesinde kafatasında kırık, kafa içi kanama, iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı ifade edilmişti. Bu konular dikkate alındığında Aleyna Çakır'ın ası dışında travmatik tesirle öldüğünün tıbbi delilleri bulunmadığı belirtilmişti.

Türkiye'nin uzun süre gündeminde yer alan Aleyna Çakır olayı, Müge Anlı canlı yayınında günlerce, hatta haftalarca işlenmiş ve olayın tüm ayrıntıları ele alınmaya çalışılmıştı. Hatta, olayda şüpheli olarak bilinen Ümitcan Uygun, Müge Anlı'ya tehditler bile savurmuştu. 

Müge Anlı, Aleyna Çakır'ın adli tıp raporunun ortaya çıkmasının ardından bugünkü canlı yayında çarpıcı açıklamalara imza attı. Müge Anlı raporun ardından şunları söyledi:

"Aleyna Çakır... Beklenen rapor dendi ben hiç beklemiyordum. İşleyip işlemediğimi bile düşündüm. Bu konuyla ilgili hissim: Puzzle ile günlerce uğraşırsın benim Lokum gelir tam bitmeye yakın iki parçayı alır kaçırır yer. Tam uğraşmışsın ama hiçbir zaman o tablo tamamlanmayacak bilirsin. Toplarsın koyarsın kutuya. Burada öyle hissediyorum. Hiç bu konuyu konuşmayı düşünmüyorum. Ama işte Müge sen konuşmuyor musun denmesin diye işte..."

"BİR GARİPLİK VAR"

Uzun süre Aleyna Çakır'ı gündeme getiren Anlı hislerini böyle anlattıktan sonra sözlerine şöyle devam etti:

"Bu olayda birçok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşananlardan sonra o insanlar yok oldu. Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tip raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzdeki çöküklük nerede? Tek soru soruyorum... Bir gariplik var yani... Demek ki birileri doğru söylemiyor. DNA örneği var sperm örneği var. Ümitcan'a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle..."